Rüzgarlı Caddesi Çapar İş Merkezi

No: 16/62 Altındağ / ANKARA
Sizi Arayalım

Kamu Kurumları Temizliği

Kamu Kurumları Temizliği
Kamu Kurumları Temizliği

Kamu kurumları, hem ilgili birimin bağlı olduğu kuruluşun ciddiyetini yansıtan, hem de devletin çalışma prensipleri konusunda vatandaşla doğrudan iletişim kurabilmesini sağlayan mecralar olarak bilinir. Dolayısıyla burada yaşanan her şey, doğrudan idari yönetimle de alakalıdır ve çoğu kamu kuruluşu bu yüzden ciddi bir disiplinin varlığıyla yönetilmektedir. Herhangi bir belgenizin, yaptıracağınız bir işlemin veya değişikliğin devlet katında geçerliliğini bulunması, bu kurumlar aracılığıyla yapacağınız işlemlere bağlıdır.

Kamu kuruluşlarının temizliği de bahsi geçen durumlarla ilgili olarak oldukça önem arz etmektedirler. Çeşitli amaçlarla kamu dairelerine gelen vatandaşların gözünde doğru bir yerde kalabilmek adına temiz bir dış görüntünün sağlanması gerekmektedir. Ayrıca bu kurumlarda çeşitli görevler almış bulunan memurlar, günlerinin 8 saate yakın bir zamanını devlet dairelerinin içinde geçirmektedir ve burada yapılan düzenli hijyen kontrolü, kendilerinin de sağlıklı bir yaşamı devam ettirmeleri konusunda sorun yaşanmasını engellemektedir.

Kamu kurumları temizliği konusunda gerekli hizmeti veren firmalar, çoğunlukla çalışma prensibini geçici görevlendirmeler üzerinden belirler ve firması bünyesinde barındırdığı çalışanlarını zaman zaman farklı alanlarda duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda farklı alanlara yönlendirir. Böylelikle hem kamu kaynaklarının israfı ortadan kalkmış olur, hem de ihtiyaç duyulan yerde ihtiyaç duyulan personel işinin başında olarak olası bir sorunu daha başlamadan çözebilir.

Kamu kuruluşlarında temizlik işlemleri yapılırken mutfaklar, lavabolar, iç ve dış camların temizliği gibi işlemlerin her birisi farklı temizlik malzemeleri ve bezler kullanılarak yapılmalı, bir bölgede bulunan bakterinin veya mikrobun diğerlerine sıçraması da bu şekilde engellenebilmelidir. Ayrıca kullanılan temizlik makineleri, mesai saatleri içinde de sıklıkla çalıştırılacağı için olabildiğince sessiz ve son teknoloji ürünler arasından yapılan tercihle satın alınmalı ve böylelikle hem çalışanların, hem de vatandaşların yapılan işlemlerden rahatsız olmaları önlenmelidir. Ayrıca kullanılan malzemeler, döşemenin, zeminin ve alanın havalandırma imkanlarının ne kadar olduğu gibi ayrıntılar da dikkate alınarak seçilmelidir. Sürekli çamaşır suyu kokusu alınan bir devlet dairesi, bu kokuya alerjisi olanları da düşünecek olursak hiç kimsenin tercih sebebi olamayacaktır.

Personellerin yasal hakları ve iş güvenliğiyle ilgili tüm meseleler ise firma tarafından garanti altına alınmalı ve olası bir yasa ihlalinin yaşanmasının önüne bu şekilde geçilebilmelidir. Merdivenaltı ve taşeronluk sisteminin gereklerini yerine getiremeyen, yasal sıkıntılar bulunduran şirketlerin birçok yerde olduğu gibi, kamu kurumları temizliği işlemlerinde görev alması da doğru değildir.

Ece-Temizlik.com ile çalışmak ise size bu konuda kurumsal, prestijli ve ekonomik bir firma tercihi yapacak olmanızdan ötürü bu meselede fazladan avantaj sağlayacaktır. Hem çalışanlarının yasal haklarını koruyan ve bu konudaki takipleri düzenli olarak yapan, hem de işveren konumunda bulunan müşterisine taahhüt ettiği hizmeti vermek konusunda oldukça ciddi referanslara sahip olan bu kuruluşla çalışmak, birçok yerde olduğu gibi kamu kuruluşlarında da sorunsuz hizmetin kapılarının açılmasını sağlayacaktır.