Rüzgarlı Caddesi Çapar İş Merkezi

No: 16/62 Altındağ / ANKARA
Sizi Arayalım

Endüstriyel Temizlik

Endüstriyel Temizlik
Endüstriyel Temizlik

Endüstri, temizlik konusunda en çok önem atfedilmesi gereken alanların başında gelmektedir. Ciddi bir üretim potansiyelini içinde barındırmakta olan ülkemizde endüstriyel faaliyetlerin önemli bir ağırlığını ise yiyecek ve içecek üretimi, paketlemesi gibi gibi hizmetler sunan fabrikalar oluşturmaktadır. Özellikle de üretim bantlarında birden çok ürünün yakın vardiyalarda üretilmesi sonucunda bazı karışma ve kirlenme durumları sözkonusu olabilmekte ve bu durum üretilen malzemelerin kalitesini zaman zaman olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Doğrudan insana dayalı bir sektör olan endüstri, hijyen konusunda yapılacak ufak tefek ihmallerin bile ciddi sıkıntılara yol açabileceği düşünüldüğünde daha da önemli bir şekilde dikkate alınmalı ve hijyen planlaması için gerekli bütçe oluşturularak, kontrollerin sağlanması amaçlanmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra, çapraz bulaşma denilen sorun da endüstriyel alanlarda titizlikle engellenmesi gereken bir meseledir. Bilindiği üzere, mikroplar sadece doğrudan bulaştırıldığı alanda kalmamakta, ona temas eden yüzeylere de geçerek, bu şekilde geniş bir alana yayılabilmektedir. Bu yüzden özellikle de fabrikalarda ve birçok üretim merkezinde temizlik malzemeleri ayrı bölümlerde kullanılacak şekilde sınıflandırılarak, mekanlarda uygulanan hijyen uygulamalarının sorunsuz bir şekilde devam ettirilmesi amaçlanmalıdır. Endüstriyel temizlik konusundaki en büyük problemlerden birisi budur ve bu yüzden bir temizlik şirketiyle anlaşılırken dikkat edilmesi gerekenler arasında başı çekmektedir.

Banka, okul, kamu kuruluşu gibi işlerin çoğunun sessiz yürütülmesi gereken yerlerin aksine, endüstriyel alanlarda sessiz ve sosyal ortamlara uyumlu çalışmalar sadece yönetim birimlerinin ve sosyal mekanların bulunduğu bazı kısıtlı alanlara göre düzenlenmektedir. Üretimin esas olduğu fabrika, atölye ve benzeri bölümlerde ise sessiz çalışma prensibinden ziyade kalite, hız ve kesin temizlik çözümleri beklenmektedir. Dolayısıyla TSE ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini sorunsuz şekilde almış, hızlı ve sorunsuz hizmet sağlayan teknolojik araçlar, temizlik malzemeleri ile birlikte kullanıldığında bu konuda endişe etmek oldukça yersiz olacaktır.

Endüstriyel temizlik konusunda gerekli adımları atmanız ve bu doğrultuda kurumsal, ciddi bir firmayla çalışmanız üstte yazılı olan birçok problemi, daha oluşmadan çözmek konusunda kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır. Ece-Temizlik.com da bu firmalar arasında öne çıkanlardan birisi olarak nitelendirilebilir.

Ece-Temizlik.com, kendi sitesini ziyaret ettiğinizde de göreceğiniz üzere, çapraz bulaşma, üretim bandı kalıntıları gibi birçok sorunu doğrudan çözebilecek temizlik yönetim planına sahip bulunmaktadır ve bu şekilde sizlere sorunsuz birendüstriyel temizlik garantisi sunabilmektedir. Ayrıca gerekli alanlara yönelik sunulacak temizlik çözümleri ile endüstriyel alanda daha öncesinde çalışmalarda bulunmuş çalışanlarını görevlendirerek, kesin ve garantili bir çözüm sunacak sayılı firmalar arasına girmiştir. Bu görevliler temizlenecek alanın ihtiyaçlarına ve müşterinin taleplerine bağlı kalınarak part time ve full time çalışacak şekilde konumlandırılabilir, alana ilişkin bilgiler kendilerine önceden iletilir. Çalışanların tamamı eğitimli olmasına rağmen ihtiyaç duyulursa tekrar eğitim sürecine alınmaları da mümkün olabilmektedir.