Rüzgarlı Caddesi Çapar İş Merkezi

No: 16/62 Altındağ / ANKARA
Sizi Arayalım

Sözleşmeli Personel Temini

Sözleşmeli Personel Temini
Sözleşmeli Personel Temini

Temizlik firmaları, pek çok alanda sundukları hizmetle hayatımızı kolaylaştırıyor, bizlere daha temiz, sağlıklı ve güvenli alanlarda yaşama imkanı sağlıyor. Bu hizmetler sayesinde günlük yaşantımızı geçirdiğimiz alanlarda çok daha rahat bir şekilde hareket edebiliyor, hastalıklara yakalanmadan, kirli alanlara sık dokunduğumuz endişesini yaşamadan çalışmalarımıza devam edebilme imkanı sağlayabiliyoruz. Bu hizmetlerden birisini de sözleşmeli personel temini olarak adlandırmamız mümkün.

Birçok temizlik firması, sözleşmeli personel temini yaptıkları sırada bu çalışmalarını bazı hususlara dikkat ederek yürütürler. Öncelikle, bir genel kural olarak çalışanların tamamının uzman oldukları alanlarla ilgili olarak eğitimden geçirilmeleri ve bilgilerinin işe alınmadan önce sorgulamasının yapılması temel koşullardan ikisidir. Ancak bunun yanı sıra, eğer firma belirli bir bölgeye sözleşmeli personel temini sağlayacaksa, temizlik yapılacak bölgeye özel olarak da eğitim verilmesi durumu sözkonusu olmaktadır.

Ayrıca şirketlerde her personelin, kendileriyle ilgili çeşitli bilgi ve belgelerinin bulunduğu dosyalar bulunmaktadır. Bu dosyaların bir kısmının, çalışılacak yerin durumuna da bağlı olarak personel alımını yapan işyeriyle veya işverenle paylaşılması söz konusu olmaktadır. Böylece çalışanların sabıka kayıtları, olası bir sağlık sorunu durumunda ulaşılması gereken yakınları, maaş bordroları ve SSK girişleriyle ilgili belgeler tek bir elde toplanmış ve kolaylıkla ulaşılabilir bir hale gelir. Bu da hizmet alan firmanın veya kişilerin işlerini kolaylaştırıcı faktörlerden birisi olarak kabul edilir.

Sözleşmeli personel temini yapan firmalar, birçok aşamada hizmet verdikleri kişileri bilgilendirerek, olası bir sorun çıkması durumunda uygulanabilecek bazı seçenekleri de sunmalı ve buna dair çözüm önerilerini hemen hayata geçirecek kapasitede bulunmalıdır. Ancak bu sayede kesintisiz ve sorunsuz bir hizmet alımı mümkün hale gelebilmektedir.

Sözleşmeli çalışanların önemli bir kısmı part time çalışacak şekilde görevlendirilirken, sürekli temizlik ihtiyacı duyulan yerlerde ise daha az, fakat full time çalışan kişilerin barındırılması da sözkonusu olabilmektedir. Bu kişilerin üstte de belirttiğimiz SSK girişleri sürekli denetim altında tutulur ve hem maaşları, hem de SSK primleri bordroda yazılı olan miktar neyse onun üzerinden ödenir. Belirli dönemlerde kesilen faturada ise hizmet alan tarafından ödenecek miktara bu ücretler eklenerek hesaplamalar bu bilgilerin de eklenmesiyle yapılır. Dolayısıyla çalışanların özlük hakları tamamen personel sağlayan firma tarafından koruma altındadır.

Sözleşmeli personel alımı esnasında yapılan sözleşmeler en az 6 ay veya bir yıl sürmek üzere kurgulanmaktadır. Farklı durumlara özel olarak ise sözleşmelerin niteliği de değişebilmektedir. Tüm bu sözleşmelerde çalışanların özlük hakları kadar hizmet alacak müşterilerin talepleri de dikkate alınmakta ve müşterinin yasal haklarının her biri titiz bir şekilde imzalı bir şekilde kayda geçirilmektedir.

İyi bir hizmet almak için gazete ilanlarıyla, telefon görüşmeleriyle veya “eleman aranıyor” yazılarıyla uğraşmak zorunda değilsiniz. Sözleşmeli personel alımısağlayan Ece-Temizlik.com’a başvurmanız hem birçok yasal prosedürle uğraşmanızı engelleyecek, hem de size referanslı, hızlı ve garantili bir hizmet sunacaktır.